header

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΟΡΟΥ

Το Κντρο Χορο του Δμου Λεμεσο, στα πλασια της συνεχιζμενης προσπθεις του για την παροχ υψστου επιπδου εκπαδευσης σε νεαρος χορευτς και μαθητς χορο, διοργαννει και φτος κατ την περοδο των Πασχαλινν Διακοπν, Σεμινριο Χορο.

Το Σεμινριο θα πραγματοποιηθε στις εγκαταστσεις του Κντρου Χορο του Δμου Λεμεσο που βρσκονται εντς του Δημοτικο Κπου (πσω απ το Δημοτικ Κηποθατρο) την περοδο 7 – 11 Μαου 2013, υπ την καλλιτεχνικ διεθυνση του διευθυντ του Κντρου κ.Λμπρου Λμπρου.

Τα μαθματα θα εναι καθημεριν και απευθνονται σε παιδι απ 9 χρονν μχρι χορευτς επαγγελματικο επιπδου. Τα τομα που θα παρακολουθσουν το Σεμινριο θα χωριστον σε τρεις ομδες ως ακολοθως :
 
A ΟΜΑΔΑ (ηλικες 9 -12 χρνων) : Μθημα  Εισαγωγς στις Τεχνικς του Σγχρονου Χορο  
Β ΟΜΑΔΑ (ηλικες  13–15 χρνων) : Μθημα μπαλτου +  Μθημα σγχρονου χορο
Γ ΟΜΑΔΑ (ηλικες  16 και νω) : Μθημα μπαλτου + Μθημα σγχρονου χορο

Στο Σεμινριο θα διδξουν οι ακλουθοι :
Eισαγωγ στις Τεχνικς του Σγχρονου Χορο : Ελενα Αλεξνδρου
Μπαλτο : Αιμιλα Κορφι
Σγχρονος Χορς : Αλξανδρος Μιχαλ

Τα Δδακτρα ανρχονται για την Α Ομδα σε €60 εν για τις Ομδες Β και Γ σε €85 για λα τα μαθματα. Mαθητς που επιθυμον να παρακολουθσουν μεμονωμνα μαθματα και χι ολκληρο το σεμινριο θα καταβλλουν το ακλουθο ποσ για το κθε μθημα :
€ 15 για το εππεδο της Α Ομδας
€20 για το εππεδο της Β Γ Ομδας.

Περισστερες πληροφορες μπορετε να λβετε μσω του Facebook (www.facebook.com/pages/Limassol-Municipal-Dance-Centre) επικοινωνντας με τις Πολιτιστικς Υπηρεσες του Δμου Λεμεσο (κ. Σκεη Αντωνιδου) στο τηλφωνο 25745919 (ρες γραφεου)

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ
ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΟΡΟΥ 2013

ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (PDF)

1

MUNICIPAL DANCE CENTRE
EASTER DANCE SEMINAR 2013

Application Form (PDF)

2

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ :  TΡITH 7 – ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΙΟΥ 2012

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ :     ΕΛΕΑΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ (ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΧΟΡΟ)
ΑΙΜΙΛΙΑ ΚΟΡΦΙΑ (ΜΠΑΛΕΤΟ)
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΣΥΓΧΡΟΝΟ)

 

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :

A ΟΜΑΔΑ (ηλικες 9 -12 χρνων) : 1 μθημα εισαγωγς στις τεχνικς του σγχρονου χορο

Β ΟΜΑΔΑ (ηλικες  13–15 χρνων) : 1 μθημα μπαλτου + 1 μθημα σγχρονου χορο

Γ ΟΜΑΔΑ (ηλικες  16 και νω) : 1 μθημα μπαλτου + 1 μθημα σγχρονου χορο

ΔΙΔΑΚΤΡΑ :
Για τους μαθητς του Κντρου Χορο του Δμου Λεμεσο :
A’ ΟΜΑΔΑ : €40
ΒΟΜΑΔΑ : €65
ΓΟΜΑΔΑ : €65

Για μαθητς εκτς του Κντρου Χορο του Δμου Λεμεσο :
A’ ΟΜΑΔΑ : €60
ΒΟΜΑΔΑ : €85
ΓΟΜΑΔΑ : €85

Mαθητς που επιθυμον να παρακολουθσουν μεμονωμνα μαθματα και χι ολκληρο το σεμινριο θα καταβλλουν το ακλουθο ποσ για το κθε μθημα :
€ 15 για το εππεδο της Α Ομδας
€20 για το εππεδο της Β Γ Ομδας.

EASTER DANCE SEMINAR

DATES  :  TUESDAY MAY 7TH  2012 – SATURDAY MAY 11TH  2012

TEACHERS:        ELEANA ALEXANDROU (INTRODUCTION TO THE TECHNIQUES OF CONTEMRORARY DANCE)
EMILIA KORFIA  (BALLET)
ALEX MICHAEL  (CONTEMPORARY)

 

DAILY SCHEDULE:

GROUP A (ages 9 -12) : 1 ballet class

GROUP Β (ages 13–15) : 1 ballet class + 1 contemporary class

GROUP C (ages 16 and over) : 1 ballet class + 1 contemporary class


TUITION FEES
:
For the students of the Limassol Municipality Dance Centre :
GROUP A’ : €40
GROUP Β: €65
GROUP C: €65

For outside students  :
Group A’ : €60
Group Β : €85
Group C : €85

Students wishing to attend single classes and not the whole seminar may do so with the following cost for each class :
€ 15 for Group Α level
€20 for Group Β level




10:00 πμ – 11:15 πμ   Ομδα A – Εισαγωγ στις τεχνικς του σγχρονου χορο
                                      E. AΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

11:30 πμ – 01:00 μμ   Ομδα B – Μπαλτο
                                      ΑΙΜ. KORFIA
01:00 μμ – 02:30 μμ    Ομδα B – Σγχρονο
                                     A.MIΧΑΗΛ

02:30 μμ– 04:00 μμ     Ομδα Γ – Μπαλτο
                                      ΑΙΜ. KORFIA
04:00 μμ – 05:30μμ     Ομδα Γ – Σγχρονο
                                     A.MIΧΑΗΛ

Το πργραμμα υπκειται σε αλλαγς

PROVISIONAL DAILY TIMETABLE

10:00 am – 11:15 am Group A – Intro to the techniques of Contemporary Dance
                                      E. ALEXANDROU

11:30 am – 01:00 pm  Group B - Ballet
                                      E. KORFIA
01:00 pm – 02:30 pm Group B – Contemporary
                                     A.MICHAEL

02:30 pm – 04:00 pm  Group C – Ballet
                                      E. KORFIA
04:00 pm – 05:30 pm Group C – Contemporary
                                     A.MICHAEL

The program is subject to change